Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, wniosek o utworzenie operatora do resortu klimatu i środowiska złożyła spółka Remondis, czyli przedsiębiorstwo znane z usług oczyszczania miasta, zbiórek oraz przetwarzania odpadów. Rzecznik Remondisa potwierdza: – Jesteśmy w trakcie procedury – pisze „Rzeczpospolitej” Piotr Tarczyński.
Remondis chce być operatorem systemu kaucyjnego
Konkurencja, w tym inni operatorzy, spodziewała się, że wśród operatorów systemu kaucyjnego znajdzie się też Interzero, jednak firma zdążyła już zmienić plany biznesowe.
Czytaj więcej
Tuż przed uchwaleniem nowelizacji systemu kaucyjnego posłanka PO forsuje zmiany, które mogą go rozsadzić, a za pytania o konflikt interesów w zawoalowany sposób grozi „Rzeczpospolitej” pozwem.
– Obecnie jako Grupa Interzero koncentrujemy się na rozwijaniu oferty dla systemu kaucyjnego w postaci infrastruktury zapewniającej automatyzację zbiórki, zapewnienia logistyki opakowań i odpadów opakowaniowych oraz wsparcia cyfrowego, które upraszcza koordynację procesów – mówi Przemysław Kuna, dyrektor zarządzający w Grupie Interzero. Grupa pomaga m.in. w zakresie instalacji recyklomatów Sielaff, to będzie główny obszar jej działań w systemie kaucyjnym.
Od dawna na rynku słychać było głosy, że swój potencjał w branży logistyki chce wykorzystać w systemie kaucyjnym InPost. Jak się okazuje, w radzie nadzorczej PolKi jest Sebastian Anioł, były członek zarządu InPostu, a dziś odpowiedzialny za dział innowacji logistycznej. Firma jednak po raz kolejny odmówiła komentarza na temat kształtu swojego zaangażowania w PolKę.