„Granice w teatrze” to projekt skierowany głównie do osób związanych zawodowo z teatrem (potencjalni sprawcy, świadkowie i ofiary nadużyć). Ma podnosić świadomość praw człowieka, standardy stosowania prawa i równego traktowania w polskim szkolnictwie teatralnym i w teatrze stworzony przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ITI (Polish Centre of the International Theatre Institute). Jest odpowiedzią na coraz częściej raportowane i nagłaśniane przypadki nadużyć w polskich teatrach i szkołach artystycznych. Jego efektem ma być stworzenie projektu „Karty Praw i Granic Twórczego Procesu”.
Zaplanowano 80 godzin warsztatów i szkoleń oraz czterogodzinny panel dyskusyjny. W jego wyniku zostanie stworzony e-book, w którym zebrane będą doświadczenia projektu, popularyzujące wiedzę i dobre praktyki z intencją by „Karty Praw i Granic Twórczego Procesu” była akceptowana i podpisywana przed kolejne teatry i ośrodki edukacji artystycznej. Wśród panelistów znajdą prawnicy, ludzie teatru i działacze społeczni się m.in.: Adam Bodnar, Alina Czyżewska, mec Krzysztof Budnik, Agata Adamiecka, Ula Kijak, Paweł Szkotak, Anna Zubrzycki, Paweł Paszta, Elżbieta Czaplińska- Mrozek, Ewelina Ciszewska, Dorota Segda i Wojciech Malajkat.
Warsztaty prowadzić będą artyści, psychoterapeuci i pedagodzy oraz przedstawiciele organizacji branżowych, wśród nich m.in.: Niamh Dowling , Jagoda Szelc, Monika Klonowska, Ula Kijak, Małgorzata Wdowik, Ewelina Śliwińska- Kur, Kazimierz Ździebło, Magdalena Jochna- Latoś i Julianna Bloodgood. Diego Pileggi, Kate Lush.
Nad projektem karty będą pracowali m in: Marta Miłoszewska, Agata Adamiecka, Paweł Szkotak i mecenas Krzysztof Budnik.
Koordynatorkami projektu są prezeska Polskiego Ośrodka ITI i reżyserka Karolina Kirsz oraz aktorka i psychoterapeutka Marzena Kopczyńska- Urlich.