Według badania CBOS, Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) mogłaby liczyć na 44 proc. głosów, co w porównaniu z lipcowym sondażem oznacza wzrost poparcia dla rządzącej formacji o 2 punkty procentowe.
Chęć głosowania na KO (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) zadeklarowało 19 proc. potencjalnych uczestników wyborów (spadek o 5 pkt. proc.).
W Sejmie z wynikiem 8 proc. znalazłaby się także Konfederacja, którą współtworzą KORWiN, Ruch Narodowy i Konfederacja Korony Polskiej. Według CBOS, poparcie dla Konfederacji wzrosło o 1 punkt proc.
Według badania, poza parlamentem znalazłyby się dwie obecne w nim dziś formacje - Lewica (SLD, Wiosna, Razem), dla której poparcie w porównaniu z lipcem spadło o 2 punkty i wynosi 4 proc., oraz PSL, dla którego poparcie utrzymało się na poziomie 3 proc.
Jak podał CBOS, 14 proc. ankietowanych chcących uczestniczyć w wyborach nie ma sprecyzowanych preferencji, 4 proc. hipotetycznych wyborców poparłoby inne ugrupowanie, zaś co 25 uczestnik badania odmówił udzielenia odpowiedzi.