Zarzuty, które stawia prokuratura, to spowodowanie wypadku, w którym poszkodowany odniósł lekkie bądź średnie obrażenia. Za taki czyn może grozić do 3 lat więzienia nawet jeśli naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu jest nieumyślne.
Poseł chcę się zrzec immunitetu
– Zrzeknę się immunitetu, jak tylko sprawa trafi do Sejmu. Nie da się tego zrobić niestety wcześniej ze względów formalnych – mówił wcześniej „Rzeczpospolitej” obecny minister do spraw Unii Europejskiej.
Czytaj więcej
Z całą pewnością Europa zdaje sobie sprawę, że trzeba potencjał obronny całej Europy zwiększać - mówił w RMF FM minister ds. Unii Europejskiej, Adam Szłapka. Szłapka był też pytany o doniesienia, że służby kontrolowane przez Mariusza Kamińskiego jako szefa MSWiA inwigilowały m.in. premiera Mateusza Morawieckiego.
Szef Nowoczesnej miał brać udział w kolizji z 16-letnią rowerzystką na przejeździe rowerowym. Do zdarzenia doszło na Saskiej Kępie w Warszawie. Prokuratura informowała wówczas, że nastolatka doznała „urazu głowy ze złamaniem kości nosowych z przemieszczeniem”.
Wniosek o uchylenie immunitetu trafił do marszałka Sejmu Szymona Hołowni
Obecnie prawidłowość wniosku będzie badał marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Zapyta też on o decyzję samego Szłapkę. Jeśli ten odmówiłby zrzeczenia się przywileju, sprawa trafi do sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych i tam rozpocznie się procedura pozbawienia posła immunitetu.