Choć prowadząca program Danuta Holecka rozpoczęła wydanie od informacji o dymisji, materiał na ten temat nie okazał się dla TVP najważniejszy. Zanim „Wiadomości” przeszły do tematu wicepremiera, wyemitowane zostały dwa materiały zachwalające „Polski Ład”, forsowany przez Prawo i Sprawiedliwość. W jednym akcentowano, że program ma pomóc rodzinom, w drugim skupiono się na rozwoju sieci dróg,
Materiał o Gowinie opatrzono belką „Blokował »Polski Ład«, stracił stanowisko”. - W ostatnich tygodniach Jarosław Gowin był głównym hamulcowym prac nad programem gospodarczym „Polski Ład”. Po wielu apelach do wicepremiera zapadła decyzja ostateczna - rozpoczął Dominik Cierpioł.
Po zacytowaniu wypowiedzi rzecznika rządu Piotra Muellera i rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego, głos oddano na chwilę samemu Gowinowi - wyemitowano urywek z konferencji prasowej prezesa Porozumienia, gdy polityk zapowiada na środę posiedzenie zarządu swojej partii.
- W połowie maja Jarosław Gowin wraz z innymi liderami Zjednoczonej Prawicy podpisał się pod założeniami „Polskiego Ładu”. Już na drugi dzień krytykował program i poddawał w wątpliwość jego wejście w życie - kontynuował Cierpioł, zanim ponownie oddano głos Muellerowi, przekonującemu o „niewystarczającym tempie prac” nad „Polskim Ładem” w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
- Kilka dni temu premier niezadowolony z postępu prac odwołał z resortu wiceminister Annę Korneckę. Chwilę później Gowin powołał ją na pełnomocnika w resorcie - mówił dalej Cierpioł. Choć zarówno Kornecka, jak i inny politycy, także spoza Porozumienia, zwracali uwagę, że kontekst dymisji wiceminister jest inny i związany z wywiadem w TVN24, w którym współpracownica Gowina zaprzeczała oficjalnej narracji o korzyściach z „Polskiego Ładu”, w TVP o tym nie wspomniano. Skrytykowano natomiast Kornecką za to, że „jeszcze chwilę temu była w rządzie, przyjęła nawet kwiaty od posła Koalicji Obywatelskiej” - Pawła Kowala, przed programem „Onet Opinie”, w którym oboje się spotkali.