Posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 4,75 mln funtów, czyli niemal 24 mln złotych.
Dwór zbudowany w epoce georgiańskiej stał się inspiracją dla pisarza Thomasa Hardy'ego, autora popularnej powieści romantycznej "Tessa d'Urberville. Historia kobiety czystej" z 1891 roku. Okazały dwór posłużył jako pierwowzór posiadłości opisanych w powieści. Hardy, który był architektem, brał udział w renowacji lokalnego kościoła parafialnego w Glanvilles Wootton.
Dom ma trzy kondygnacje oraz niewielka piwnicę, w której jest pomieszczenie na wina, kotłownia i niewielkie pomieszczenie na niepotrzebne przedmioty. W sumie w domu jest siedem sypialni, cztery łazienki i cztery salony. Jest też nowoczesna kuchnia, jadalnia, pralnia i pomieszczenia gospodarcze, a także biuro oraz poddasze z trzema obszernymi pomieszczeniami. Cały dom ma około 840 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej.
Na terenie posiadłości jest też domek gościnny z dwoma sypialniami, salonem, jadalnią i kuchnia oraz łazienką. Są też stajnie i zabudowania gospodarcze z warsztatami, garażami i stodołami, gdzie można przechowywać siano dla koni.
Do 1985 roku posiadłość należała do rodziny Debenham, współzałożycieli i właścicieli znanych brytyjskich domów towarowych. Ernest Debenham, wnuk Williama Debenhama, założyciela sieci, kupił w Dorset ziemię i dom na początku XX wieku. Obecny dwór to połączenie starego XVII-wiecznego wiejskiego domu z nowocześniejszą bryła z pierwszej połowy XIX wieku. Zachowano wiele starszych elementów, jak duży hol recepcyjny, drewniane belki stropowe czy kamienne, duże kominki.