NREP do osiągnięcia neutralności węglowej do 2028 r. zobowiązywał się bez stosowania offsetu, w zakresie zarówno śladu węglowego wbudowanego, jak i związanego z eksploatacją.
- Od największej skandynawskiej elektrowni słonecznej na dachu budynku, po wykorzystywanie do budowy wyprodukowanego bezemisyjnie betonu. Nasza firma zawsze przesuwała granice możliwości – mówi cytowany w komunikacie Claus Mathisen, prezes NREP. - Zwolnienie tempa nie wchodzi w grę. Aby osiągnąć ambitne cele, musimy równolegle i na dużą skalę wdrażać wiele technologii. Sektor budowlany musi zająć właściwe miejsce w globalnej dyskusji dotyczącej klimatu, działając odpowiedzialnie i proaktywne.
NREP chce być pierwszym międzynarodowym inwestorem w sektorze nieruchomości, którego portfel inwestycyjny będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla znacznie szybciej niż w roku 2050, wskazanym przez IPCC jako graniczny termin dla wyzerowania emisji netto,.
Skandynawski inwestor wdrożył narzędzie do monitorowania ryzyka węglowego dla nieruchomości (Carbon Risk Real Estate Monitor, CRREM), określające konkretne i oparte na naukowych podstawach cele dla wszystkich rodzajów nieruchomości i regionów geograficznych. Określono następujące cele krótkoterminowe do realizacji do 2023 r.