W środę, 29 marca, w południe sejmowa Komisja Cyfryzacji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii (KCINT) zajmie się rozpatrzeniem rządowych projektów ustaw dla rynku telekomunikacyjnego i nadawców telewizyjnych.
Chodzi o prawo komunikacji elektronicznej i ustawę wdrażającą PKE. Wprowadzają one przepisy prokonsumenckie z europejskiego kodeksu łączności elektronicznej (EKŁE), który powinniśmy implementować do końca 2020 r.
Czytaj więcej
Trzy kanały prywatnych nadawców i dwa kanały telewizji publicznej wybraliby widzowie programując swój pilot do telewizora. To inaczej niż chciałby rząd w słynnym "lex pilot".
Wznowione pod koniec 2022 r. prace legislacyjne wydłużyła sprawa tzw. lex pilot, czyli dołożonych przez ugrupowanie rządzące zapisów zmieniających ustawę o radiofonii i telewizji. Sposób wprowadzania zmian w tej ustawie o mediach oprotestowały organizacje przedsiębiorców.
Nadawcy i operatorzy płatnych telewizji reprezentowani przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej najsilniej kontestują proponowany obowiązek oferowania programów nie tylko w pakietach, ale i osobno – w modelu à la carte.