Najnowsze doniesienia z Ukrainy można znaleźć tutaj:
Czytaj więcej
24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę.
Kończymy relację
O najnowszych wydarzeniach z Ukrainy będziemy informować od rana.
Szwajcaria odmówiła przyjęcia na leczenie rannych Ukraińców
Władze powołują się na neutralność Szwajcarii.
Prezydent Turcji ponawia groźbę „zamrożenia” akcesji Finlandii i Szwecji do NATO
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan ponowił w poniedziałek groźbę „zamrożenia procesu” członkostwa Szwecji i Finlandii w NATO po warunkowej zgodzie, wyrażonej po negocjacjach z krajami nordyckimi i członkami NATO pod koniec czerwca.
- Wyraziliśmy naszą warunkową zgodę na rozpoczęcie procesu członkostwa Szwecji i Finlandii w NATO. Chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że zamrozimy proces, jeśli nie podejmą niezbędnych kroków, aby spełnić nasze warunki – powiedział Erdoğan w poniedziałek po posiedzeniu rządu.
Broń z Zachodu zmienia sytuację na froncie
- Udało nam się ustabilizować sytuację. Jest złożona, intensywna, ale w pełni kontrolowana - ocenił naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, Wałęrij Załużny.
Czytaj więcej
Armii rosyjskiej coraz trudniej utrzymać pozycje na zdobytym terytorium. Krok po kroku posuwamy się naprzód, zakłócamy dostawy okupantów oraz identyfikujemy i neutralizujemy ich współpracowników - powiedział w wieczornym przekazie prezydent Ukrainy.
Gazprom szykuje Europę na przerwanie dostaw gazu
Rosyjski Gazprom zapowiedział klientom w Europie, że nie może zagwarantować dostaw gazu przez Nord Stream 1 ze względu na „nadzwyczajne” okoliczności – wynika z listu, do którego dotarły agencja Reuters i Bloomberg.
Czytaj więcej
Rosyjski Gazprom zapowiedział klientom w Europie, że nie może zagwarantować dostaw gazu przez Nord Stream 1 ze względu na „nadzwyczajne” okoliczności – wynika z listu, do którego dotarły agencja Reuters i Bloomberg.
Morawiecki wiedział o niedoborach węgla od początku wojny
Jak wynika z rządowych dokumentów, od początku rosyjskiej agresji w Ukrainie premier Mateusz Morawicki wiedział o niedoborze węgla w krajowych magazynach, jednak miesiącami nie podejmował w tej kwestii żadnych działań i zwodził opinię publiczną nieprawdziwymi informacjami.
Czytaj więcej
Jak wynika z rządowych dokumentów, od początku rosyjskiej agresji w Ukrainie premier wiedział o niedoborze węgla w krajowych magazynach, jednak miesiącami nie podejmował w tej kwestii żadnych działań i zwodził opinię publiczną nieprawdziwymi informacjami.
Niepokojące informacje z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej
Według informacji przekazanej przez mera Enerhodaru, w elektrowni miało miejsce zdarzenie, w wyniku którego nieznacznie zredukowano funkcjonowanie reaktorów, a 9 rosyjskich żołnierzy trafiło do szpitali. Jeden jest w ciężkim stanie.
Czytaj więcej
Mer Enerhodaru Dmytro Orłow poinformował o zdarzeniu, które miało miejsce na terenie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, okupowanej obecnie przez Rosjan.
Pierwsza Dama Ukrainy wystąpi przed Kongersem USA
W najbliższą środę Ołena Zełenska wygłosi przemówienie przed Kongresem USA - poinformowało w poniedziałek biuro przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
Szef MSZ Ukrainy: Białoruś jest wspólnikiem rosyjskiej zbrodni
W wywiadzie dla "Forbesa" Dmytro Kułeba stwierdził, że widzi możliwość zerwania stosunków dyplomatycznych z Białorusią.
Czytaj więcej
Ukraina zerwie stosunki dyplomatyczne z Białorusią, jeśli jej wojska przekroczą granicę, by wesprzeć rosyjską inwazję - powiedział w wywiadzie dla "Forbesa" szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba.
Zełenski przedstawił parlamentowi rezolucję o odwołaniu szefa wywiadu Ukrainy
Zełenski zawiesił w niedzielę Bakanowa i ukraińską prokuraturę generalną Irynę Wenediktową, zapowiadając śledztwo w ich departamentach, z powodu domniemanej obecności w nich rosyjskich kolaborantów.
Rezolucja zostanie omówiona na następnej sesji plenarnej, która ma się odbyć w ciągu najbliższych 24 godzin.
Władze samozwańczej ŁRL twierdzą, że kontrolują Siewiersk
Nie potwierdza tej informacji strona ukraińska..
"Siły Zbrojne nie pozwoliły Rosjanom posuwać się w kierunku Siewierska i Bachmuta w obwodzie donieckim- ataki wroga zakończyły się całkowitym niepowodzeniem" - podaje Sztab Generalny.
Zdymisjonowana prokurator generalna Ukrainy: Jestem dumna ze swojej pracy
Iryna Wenediktowa, którą zawiesił wczoraj Zełenski, nie będzie kwestionować decyzji prezydenta. "Powstrzymuję się od komentarzy z jednego prostego powodu – to nie jest odpowiednia pora" - napisała Wenediktowa na Facebooku.
Zapowiedziała, że gdy "etap 'uregulowania' zaistniałej sytuacji zostanie zakończony, w sposób adekwatny i zrozumiały dla wszystkich stron", przedstawi wyczerpujący komentarz.
Wenediktowa dodała, że wykazała się dobrymi wynikami z pracy i jest z niej dumna.
Białorusin skazany na 1,5 roku kolonii karnej za znieważenie Łukaszenki
Mieszkaniec miasta Dobrusz w obwodzie homelskim został skazany na 1,5 roku kolonii karnej za zamieszczenie na Telegramie obraźliwego komentarza dotyczącego samozwańczego prezydenta Aleksandra Łukaszenki.
Wyrok jest nieprawomocny.
Norwegia zbiera na Baryaktara
Norwegia, w ślad za Litwą i Polską, rozpoczęła zbieranie funduszy na Bayraktara dla Sił Zbrojnych Ukrainy.
Szef Bundeswehry ostrzega przed lekceważeniem Rosji
Generał Alfons Mais uważa, że Rosja znów zyskuje przewagę w działaniach wojennych na Ukrainie, prowadząc nieczystą, brutalną walkę i atakując cywilów.
Czytaj więcej
Naiwna wiara rosyjskiego dowództwa, że armia zostanie przyjęta jako wyzwoliciele, skończyła się brakiem planu B - mówi gen. Alfons Mais, szef Bundeswehry, w wywiadzie dla dziennika „Handelsblatt”.
„Lokalizator rusofobów” podpowie Rosjanom, dokąd warto pojechać na urlop zagraniczny
Jeśli urlop poza granicami Rosji, to najlepiej np. w Białorusi, Serbii, Słowacji, Afganistanie czy Turkmenistanie. Takie sugestie zawiera „Lokalizator rusofobów”, przewodnik dla rosyjskich turystów stworzony przez oligarchę z Rosji.
Czytaj więcej
Dokąd Rosjanie mogą pojechać na urlop bez narażania się na docinki czy pytania o agresję na Ukrainę? Według serwisu stworzonego przez Rosjan, te wakacje warto spędzić w Białorusi, Serbii, Słowacji, Afganistanie czy Syrii. W Polsce – w żadnym razie.
Niezależna rosyjska telewizja Dożd wznawia nadawanie spoza Rosji
Dożd zawiesił działalność w marcu po tym, jak rosyjskie władze zakazały nadawania relacji z wojny na Ukrainie.
Czytaj więcej
Niezależna rosyjska stacja telewizyjna Dożd po czteromiesięcznej przerwie wraca na antenę i rozpoczyna nadawanie audycji.
Wasyl Maliuk mianowany p.o. szefa SBU
Wczoraj prezydent Zełenski zdymisjonował dotychczasowego szefa Służb Bezpieczeństwa Ukrainy Iwana Bakanowa.
Google ukarany w Rosji za pokazywanie zbrodni wojennych
Rosyjski sąd nałożył na Google drugą karę o równowartości 110 mln dolarów. Jakie przestępstwo popełnił amerykański koncern? Pisał i pokazywał prawdę o zbrodniach rosyjskiej armii.
Czytaj więcej
Rosyjski sąd nałożył na Google drugą karę o równowartości 110 mln dolarów. Jakie przestępstwo popełnił amerykański koncern? Pisał i pokazywał prawdę o zbrodniach rosyjskiej armii.
Przedstawiciel separatystów z Ługańska: Teatr Dramatyczny w Mariupolu wysadzili od środka Ukraińcy
Witalij Kisielew, asystent ministra spraw zagranicznych samozwańczej ŁRL, oświadczył, że wkrótce zostaną opublikowane wyniki śledztwa w sprawie eksplozji w Teatrze Dramatycznym w Mariupolu.
Czytaj więcej
Budynek Teatru Dramatycznego w Mariupolu wysadzili od środka ukraińscy bojownicy - uważa Witalij Kisielew, asystent ministra spraw zagranicznych separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej. Ma przemawiać za tym forsowany przez Rosję przekaz, że armia rosyjska "nie atakuje celów cywilnych" - podaje agencja RIA Nowosti.
Ukraina domaga się od Rosji przestrzegania zapisów Konwencji genewskiej o jeńcach wojennych
Ukraina potępia bezprawne traktowanie ukraińskich jeńców wojennych przez Federację Rosyjską, w szczególności wykorzystywanie ich do własnych celów politycznych - taki komunikat wydało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy. Resort dyplomacji domaga się od strony rosyjskiej ścisłego przestrzegania postanowień międzynarodowego prawa humanitarnego, w szczególności Konwencji dotyczącej traktowania jeńców wojennych z 1929 roku, w stosunku do jeńców wojennych żołnierzy ukraińskich Sił Zbrojnych.„W tym kontekście podkreślamy, że wszyscy cudzoziemcy i bezpaństwowcy biorący udział w działaniach wojennych na terytorium Ukrainy w ramach Sił Zbrojnych Ukrainy są dobrowolnie przyjmowani do służby wojskowej na podstawie umowy zgodnie z ustawą „O służbie wojskowej i służba wojskowa” z 1992 roku – zauważyło MSZ.
Kułeba: Nie ma negocjacji z winy Rosji
Rosja nie porzuciła ostatecznego celu rozpoczętej przez siebie wojny, jakim jest zniszczenie Ukrainy, dlatego obecnie nie toczą się żadne negocjacje pokojowe - powiedział w rozmowie z „Forbes” Dmytro Kułeba, szef ukraińskiej dyplomacji
- Status rozmów pokojowych: atak na Winnicę, atak na Mikołajów, atak na Charków, na inne miasta i rosyjskie ataki na wschodzie Ukrainy. Rosjanie powtarzają jak mantrę: „Od 24 lutego nasze cele pozostały niezmienione, zmienił się tylko sposób ich osiągania”. Zmieniono metodę frontalnego ataku na Ukrainę w celu jednorazowego zniszczenia, na skoncentrowane uderzenia i natarcie ze wschodu. Ale cel pozostał bez zmian – zniszczyć nas – tłumaczył.
Podkreślił, że każdym takim działaniem Rosjanie demonstrują brak gotowości do negocjacji, ale niezmienny pozostaje cel ich „operacji” – zniszczenie Ukrainy.
Rada Najwyższa Ukrainy rozszerzy listę osób zwolnionych ze służby wojskowej
Na liście mają się znaleźć także osoby, których bliscy krewni zginęli lub zaginęli podczas Operacji Antyterrorystycznej, Operacji Połączonych Sił, a także w czasie stanu wojennego.
Dotychczas mobilizacji nie podlegają - bez względu na płeć - osoby, które mają troje lub więcej małoletnich dzieci, samodzielnie wychowują małoletnie dziecko lub dziecko niepełnosprawne, muszą stale opiekować się chorą żoną, mężem lub rodzicami, mają małoletnie dziecko, a jeden z małżonków jest w trakcie odbywania służby wojskowej.
Doradca Putina: Kreml zapowiedział zmianę warunków negocjacji z Ukrainą
Ukraińscy negocjatorzy nie utrzymują żadnych kontaktów z Rosją po zawarciu ustaleń dotyczących zboża w Stambule. - powiedział Jurij Uszakow, doradca Władimira Putina.
- Zostały one (negocjacje – przyp. red.) przerwane po uzgodnieniach stambulskich. Po tym delegacja ukraińska nie utrzymywała i nie utrzymuje z nami żadnych kontaktów. Jeśli więc negocjacje zostaną teraz wznowione, to na całkowicie nowych warunkach - ostrzegł Uszakow. - Na razie nie widać zainteresowania ze strony Kijowa , a także ze strony państw zachodnich - ubolewał.
SBU: Podczas inwazji na Ukrainę rosyjscy dowódcy kierowali się mapami z ubiegłego wieku
„Śledczy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy ustalili, że niektórzy z rosyjskich dowódców, którzy w lutym najechali nasze terytorium, kierowali się mapami topograficznymi Ukrainy z 1969 roku. Świadczą o tym dokumenty najeźdźców, które SBU przejęła na tymczasowo okupowanych terenach obwodu charkowskiego” – poinformowało biuro prasowe SBU.
W komunikacie wskazano, że na przejętych mapach granicę państwową między Ukrainą a Rosją narysowano długopisem, bo oryginalnie jej tam nie było.
Putin: Rosji nie da się odciąć wielkim murem
Czytaj więcej
- Rosja nie może być odcięta od świata wielkim murem. Nie podda się z powodu sankcji, a co więcej, nie cofnie się w swoim rozwoju o dziesiątki lat, jak przewidywali jej krytycy - powiedział Władimir Putin.
Były szef rosyjskiej dyplomacji apeluje o więcej broni dla Ukrainy
Czytaj więcej
Były minister spraw zagranicznych Rosji Andriej Kozyriew uważa, że skoro Kreml obawia się ukraińskich pocisków dalekiego zasięgu, Kijów powinien otrzymać ich więcej, by zakończyć wojnę.
Ukraińcy mają w Gruzji problemy przez Rosjan
W Gruzji kończy się rządowy program darmowych mieszkań dla uchodźców z Uraimy, bo na wynajem komercyjni chętni są Rosjanie.
Czytaj więcej
Od rosyjskiej napaści na Ukrainę, około 100-150 tysięcy Rosjan wyjechało na czasowy pobyt do Gruzji. To uderza w sytuację ukraińskich uchodźców na Kaukazie. Gruzja usuwa Ukraińców z wynajmowanych dla nich lokali.
Rosyjskie rakiety uderzyły w szkołę i spichlerz koło Dniepru
Gubernator obwodu dniepropietrowskiego Walentyn Rezniczenko poinformował, że rosyjskie pociski uderzyły w rejon Synelnykiwski, poważnie uszkadzając szkołę i niszcząc elewator zbożowy, w którym przechowywano ponad 5 tys. ton zboża. W ataku nikt nie został ranny.
Kułeba wymienia trzy elementy, które przywrócą pokój w Europie
Unijni dyplomaci dyskutują na temat kolejnego pakietu sankcji na Rosję.
Czytaj więcej
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba w wystąpieniu przed Radą do Spraw Zagranicznych UE wymienił trzy sposoby przywrócenia pokoju i wzmocnienia bezpieczeństwa w Europie.
H&M nie zostanie w Rosji
Szwedzka sieć odzieżowa sprzedaje swój rosyjski biznes i wyprzedaje zapasy.
Czytaj więcej
H&M jeden z największych na świecie detalistów odzieżowych, zapowiedział, że postanowił zakończyć działalność w Rosji, dołączając do rosnącej listy firm opuszczających ten rynek.
Zełenski mianował tymczasowych szefów wywiadu i prokuratury Ukrainy
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował tymczasowych szefów agencji wywiadu i prokuratury kraju, podczas gdy obecne kierownictwo jest zawieszone w oczekiwaniu na śledztwo
Pierwszy zastępca szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Maliuk Wasyl, będzie tymczasowo kierował Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).
Inny dekret prezydencki wydany w poniedziałek mówi, że tymczasowo prokuraturą pokieruje zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Ołeksij Symonenko.
UE przeznaczy kolejne 500 mln euro na dostawy broni
UE chce przekazać kolejne 500 mln euro na dostawy broni i sprzętu dla ukraińskich sił zbrojnych. Poinformował o tym przewodniczący Rady UE Charles Michel. Nowe wsparcie sprawia, że łączne środki unijne udostępnione Ukrainie na pomoc wojskową wynoszą 2,5 mld euro.
Dyplomaci przybyli do Brukseli. Omawiają nowe sankcje
Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej przybyli do Brukseli na spotkanie, podczas którego oczekuje się, że zatwierdzą kolejne sankcji przeciwko Rosji.
Josep Borrell, szef unijnej dyplomacji, zapowiedział, że wspólnota nie zamierza przerwać wsparcia dla Ukrainy, ale coraz trudniej jest utrzymać poczucie pilności.
Nord Stream 1 znów ruszy?
Turbina Siemensa została wysłana z Kanady.
Czytaj więcej
Naprawiana w Kanadzie turbina Siemensa dla gazociągu północnego wyruszyła w podróż do Rosji. Dotarcie do przepompowni Portowaja zajmie jej tydzień, jeżeli sankcje nie zatrzymają sprzętu po drodze. Gazociąg ruszy z pełną mocą dopiero w sierpniu. Jeżeli rosyjski reżim nie znajdzie nowego pretekstu do ograniczenia dostaw.
Rosyjski żołnierz zginął na Ukrainie. Jego rodzina korzysta z ukraińskiej lodówki
Czytaj więcej
Na popularnym w Rosji kanale na YouTube wyemitowano dokument w sprawie rodziny, która nie otrzymała odszkodowania po śmierci żołnierza wysłanego na Ukrainę. Internauci zauważyli, że rodzina w swoim mieszkaniu korzysta z lodówki wypuszczonej na rynek ukraiński.
Separatyści z Doniecka: kontrolujemy 253 miejscowości
Przedstawiciele samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej poinformowali, że ich siły wspólnie z Rosjanami kontrolują obecnie 253 "wyzwolone" miejscowości.
Jest to niewielki wzrost w stosunku do liczby, na którą powoływała się w zeszłym tygodniu. Twierdzą również, że 12 z tych osiedli zostało ostrzelanych przez siły ukraińskie w ciągu ostatnich 24 godzin.
Mer Mikołajowa: nie było ofiar nocnych ataków
Ołeksandr Sienkewycz poinformował, że rosyjskie rakiety trafiły w salon samochodowy i salon sprzedaży maszyn rolniczych. "Okupanci ostrzelali również obrzeża miasta. Na szczęście nie było ofiar" - przekazał mer Mikołajowa.
Haidai: część obwodu ługańskiego nadal opiera się rosyjskiej okupacji
Gubernator obwodu ługańskiego Serhij Haidai poinformował w serwisie Telegram, że "Rosjanie wciąż tracą personel i sprzęt w naszym regionie".
Przekazał, że ukraińskie grupy oporu są aktywne na okupowanych terenach. "Lokalni mieszkańcy w podziemiu pomagają nam utrzymać obronę" - dodał.
Produkcja Łady właśnie została wznowiona
AvtoVAZ ponownie uruchomił taśmy produkcyjne 15 lipca.
Czytaj więcej
- Dla Łady udział w wyścigach Silk Way Rally jest kluczowy. Zawsze będziemy się tam ścigać, bo dla nas to wspaniały poligon doświadczalny - zapowiedział prezes AvtoVAZu, Maksim Sokołow.
Sztab Generalny: Rosja straciła 38 450 żołnierzy na Ukrainie od 24 lutego
Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że Rosja straciła także 1687 czołgów, 3886 opancerzonych wozów bojowych, 849 systemów artyleryjskich, 248 systemów rakietowych wielokrotnego odpalania, 113 systemów obrony powietrznej, 188 helikopterów, 220 samolotów, 690 dronów i 15 łodzi.
Pieskow: Operacja nie ma ram czasowych. Zakończy się po osiągnięciu założonych celów
Rzecznik Kremla uważa, że zachodnie sankcje tylko wzmacniają niezależność Rosji.
Czytaj więcej
Sankcje wobec Rosji są ceną za jej niezależność i suwerenność - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z irańską telewizją państwową.
Na Ukrainie zginęło co najmniej 353 dzieci
Rannych zostało co najmniej 666.
Według Prokuratury Generalnej liczby te mogą być wyższe, ponieważ nie obejmują ofiar na terytoriach okupowanych przez Rosję i na obszarach, gdzie trwają działania wojenne.
Priorytetem rosyjskiej armii są ukraińskie wyrzutnie dalekiego zasięgu
O celach rosyjskich sił poinformował minister obrony Siergiej Szojgu.
Czytaj więcej
Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu polecił wojsku, by w pierwszej kolejności zniszczyło ukraińską broń rakietową i artyleryjską dalekiego zasięgu - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Obrony.
"Rosjanie chcą nas zniszczyć, ale my się nie damy"
Chiny: Nie zamierzamy dolewać paliwa do ognia
Szef MSZ Chin powiedział, że Pekin nie jest stroną trwającego konfliktu na Ukrainie. Zastrzegł, że kraj nie zamierza siedzieć bezczynnie i będzie konsekwentnie namawiał do prowadzenia negocjacji.
Czytaj więcej
Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi i szef MSZ Węgier Peter Szijjarto rozmawiali telefonicznie w niedzielę o dwustronnych relacjach i konflikcie na Ukrainie.
Nocny ostrzał Nikopolu
Walentyn Rezniczenko, gubernator obwodu dniepropietrowskiego, zamieścił na Telegramie informację, że w nocy ostrzelano miasto Nikopol.
"Rosyjskie wojska kilkakrotnie w nocy uderzyły w Nikopol z działek przeciwlotniczych. Ponad 60 pocisków skierowano na dzielnice mieszkalne i infrastrukturę miejską. Jedna osoba została ranna. Jest to 75-letnia kobieta. Przebywa ona w szpitalu. Zniszczonych zostało kilkadziesiąt prywatnych budynków mieszkalnych" - napisał.
Były Naczelny Dowódca Sił Sojuszniczych NATO: Konflikt na Ukrainie zakończy się jak wojna koreańska
Czytaj więcej
Emerytowany admirał marynarki wojennej USA, były Naczelny Dowódca Sił Sojuszniczych NATO, James Stavridis uważa, że wojna Rosji na Ukrainie prawdopodobnie zakończy się i stanie się "zamrożonym konfliktem" w ciągu 4 do 6 miesięcy.
Kanclerz Niemiec: Sankcje pozostaną, jeśli pokój zostanie zawarty na warunkach Kremla
Olaf Scholz ostrzega Niemców, że zachodnie sankcje nałożone na Rosję szybko nie zostaną zniesione.
Czytaj więcej
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz uważa, że kraj musi przygotować się na długotrwałe sankcje wobec Rosji i związane z tym konsekwencje. "Neokolonialny kurs prezydenta Rosji Władimira Putina musi zostać za wszelką cenę powstrzymany" - przekonuje.
Mer: Rosyjskie siły przygotowują tzw. "referendum" w Melitopolu na początek września
Według mera Melitopola Iwana Fedorowa, rosyjskie siły w mieście, w obwodzie zaporoskim, chodziły od drzwi do drzwi przeprowadzając spis ludności. Fedorow dodał, że osoby popierające Ukrainę będą siłą wysyłane z obwodu zaporoskiego.
Siły rosyjskie przygotowują się do wznowienia ofensywy
Czytaj więcej
Rosja przygotowuje się do kolejnego etapu swojej ofensywy na Ukrainie - informuje ukraińska armia. Kreml zapowiedział, że ich siły zintensyfikuja operacje wojskowe we "wszystkich obszarach operacyjnych".
Protestowała w rosyjskiej telewizji. Dziennikarka na krótko zatrzymana w Moskwie
Czytaj więcej
Dziennikarka Marina Owsiannikowa, która w marcu na żywo w telewizji państwowej protestowała przeciwko inwazji na Ukrainę, została w niedzielę na krótko zatrzymana w Moskwie.
61 proc. klientów stara się unikać produktów rosyjskich
Choć minęło kilka miesięcy od ataku Rosji na Ukrainę, 54 proc. Polaków wie, jakie firmy zachodnie czy polskie w Rosji nadal działają, 48 proc. jest świadome, kto i w jaki sposób wspiera Ukraińców – wynika z badania EY, które „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza.
Czytaj więcej
61 proc. klientów stara się unikać produktów rosyjskich, jak też firm z innych państw, które nadal u agresora działają.
Czołgi Abrams dotarły do Polski
Forostyna: Kijów wciąż jest daleko od członkostwa we Wspólnocie, ale naród ukraiński już odniósł sukces
Czytaj więcej
Kijów wciąż jest daleko od członkostwa we Wspólnocie, ale naród ukraiński już odniósł sukces. To w jego imieniu UE wywiera presję na ich państwo – pisze publicystka.
61 proc. klientów stara się unikać produktów rosyjskich, jak też firm z innych państw, które nadal u agresora działają
Czytaj więcej
61 proc. klientów stara się unikać produktów rosyjskich, jak też firm z innych państw, które nadal u agresora działają.
Relacja z niedzielnych wydarzeń w Ukrainie
Czytaj więcej
24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę.