Szkolna Internetowa Gra Giełdowa to projekt o charakterze edukacyjnym, który ma na celu zainteresowanie uczniów zasadami funkcjonowania rynków kapitałowych, giełdą i przede wszystkim możliwościami w zakresie inwestowania oraz oszczędzania długoterminowego.
- Szkolna Internetowa Gra Giełdowa jest jednym z najbardziej wartościowych projektów edukacyjnych realizowanych przez Giełdę i Fundację GPW. Stawia bowiem na wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz uczenie mechanizmów giełdy w sposób możliwie najbardziej praktyczny. Projekt ma tę szczególną zaletę, że łączy edukację z zabawą, dzięki czemu w bardzo przystępny sposób uczy zgłębiać tajniki świata giełdowego – podkreśla Monika Gorgoń, członek zarządu GPW.
– Konkurs cieszy się co roku dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy na temat rynku kapitałowego, z którą młodzi ludzie zapoznają się w ramach przedmiotów ekonomicznych. Dzięki niemu mogą w sposób praktyczny poznać zasady funkcjonowania giełdy, co doskonale wpisuje się w cele programowe przedmiotu biznes i zarządzanie, który od tego roku znalazł się w programie nauczania szkół ponadpodstawowych - dodała Alina Bączar, wiceprezes Fundacji GPW.
W dotychczasowych edycjach SIGG udział wzięło łącznie ponad 350 tys. uczniów. Rejestracja do tegorocznej, 22. edycji SIGG potrwa do 3 listopada 2023 r.
W rozgrywkach SIGG mogą uczestniczyć zespoły uczniów (od 2 do 4 osób) szkół ponadpodstawowych i starszych klas szkół podstawowych z całej Polski, pod opieką nauczyciela. Potrzebną wiedzę z zakresu podstaw ekonomii i działania rynku kapitałowego uczestnicy mogą zdobywać przy pomocy materiałów multimedialnych, filmów i kursów e-learningowych na platformie edukacyjnej SIGG. Nowością w bieżącej edycji jest możliwość udziału w projekcie zespołów wyodrębnionych w ramach drużyn ZHP.