45,2 proc. Polaków wyjedzie z rodziną, a 37,5 proc. we dwoje. Pozostałe 17,3 proc. wyruszy na wakacje w gronie większej grupy znajomych — wynika z ankiety serwisu Nocowanie.pl.
– Przy czym mówimy tu o rezerwacjach indywidualnych, które nie obejmują zorganizowanego wypoczynku dzieci w ośrodkach wypoczynkowych czy obiektach kolonijnych – podkreśla Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl. – Bez względu na to, w jakiej konfiguracji wybieramy się na wakacje, jedno jest pewne: dwutygodniowe rodzinne urlopy w kraju przeszły do historii. Utrzymuje się trend krótkich, ale częstszych wyjazdów – przedstawia wnioski z badania.
Czytaj więcej
Koniec niepewności klientów niemieckiego biura podróży, które zbankrutowało. Dwa tygodnie po zgłoszeniu do sądu upadłości, FTI odwołał wszystkie zaplanowane wyjazdy. Wcześniej informował o skasowaniu podróży tylko do 5 lipca. W sumie na wakacje nie wyjdzie 175 tysięcy ludzi.
Ponad połowa, bo 54 proc. planujących wypoczynek familijny wyjedzie na tydzień i jest to wynik zbliżony do zeszłorocznego. O 10 proc. wzrosła natomiast grupa rodzin skracających pobyt do czterech dni. Teraz to 31 proc. podróżujących z rodziną. Dwutygodniowy lub dłuższy pobyt w kraju zamierza zarezerwować zaledwie 5,7 proc. ankietowanych z tej grupy.
Nieco inaczej rozkładają się odpowiedzi par. Co prawda częściej wybierają one wyjazdy weekendowe – taką odpowiedź zaznaczyło aż 29 proc. par i tylko 9 proc. rodzin – ale też częściej mogą pozwolić sobie na dwa tygodnie, a nawet więcej, urlopu (8,5 proc.).