Adam Roguski

Adam Roguski

Dziennikarz ekonomiczny

Dziennikarz i redaktor. Od września 2005 r. związany z „Gazetą Giełdy Parkiet”, a od września 2009 r. z działem ekonomicznym „Rzeczpospolitej”. Obecnie zajmuje się rynkiem nieruchomości i budowlanym, spółkami notowanymi na GPW i Catalyst oraz niepublicznymi. Od maja 2022 r. jest redaktorem prowadzącym „Nieruchomości” – specjalistyczny piątkowy dodatek do „Rzeczpospolitej”. Prowadzi wywiady video z cyklu #ProstozParkietu i #RzeczoNieruchomościach. Współorganizator i moderator dorocznych wydarzeń „Spotkanie Liderów Branży Nieruchomości”, „Real Estate Impactor” i „Real Estate Trends”. Pomysłodawca cyklu „Nieruchomości pod Orłem”. Wcześniej pisał m.in. o spółkach z sektora hutniczego, przemysłu ciężkiego, firmach z portfeli Romana Karkosika, Zbigniewa Jakubasa i Grzegorza Hajdarowicza. W 2017 r. nominowany do tytułu Herosa Rynku Kapitałowego. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Xior kupuje akademik LivinnX w Krakowie

Belgijski akademikowy REIT powiększył polski portfel, kupując w Krakowie wynajęty dom studencki za 35 mln euro.

Biurowiec The Form z platynowymi certyfikatami technologicznymi

Warszawski budynek Lincoln Property Company to kolejna nieruchomość w Polsce, która ma więcej niż certyfikaty środowiskowe.

Hamowanie na rynku mieszkaniowym

Drugi kwartał to dalszy spadek sprzedaży lokali. Trzeci będzie jeszcze słabszy, pytanie, czy końcówkę roku podkręci nadzieja na program mieszkaniowy „Na start”? To czas na szukanie promocji.

Klasa energetyczna zaświadczy o efektywności oraz wartości budynku

Zbliża się rewolucja w myśleniu o wycenie nieruchomości. Świadectwo pokaże, ile będzie kosztować nas eksploatacja.

Certyfikaty na miarę nowych czasów

Chcąc zachować wartość i najemców, budynki nie tylko muszą być przyjazne dla środowiska i użytkowników, lecz także spełniać zmieniające się z dnia na dzień wymagania technologiczne.

MF: ustawa antyflipperska nie może uderzać w cały rynek

Resorty finansów oraz rozwoju i technologii analizują sytuację na rynku mieszkaniowym. Jednak najwyraźniej przepisy alternatywne wobec odrzuconego przez Sejm poselskiego projektu ustawy antyflipperskiej to pieśń przyszłości.

Ruszają konsultacje w sprawie klas energetycznych budynków

Celem jest ochrona klimatu i ograniczenie kosztów ogrzewania i zużycia prądu. Ministerstwo rozwoju obiecuje wsparcie, a nie sankcje.

Opóźnienie programu „Na start”. Konsekwencje dla rynku i firm

Kursy deweloperów mogą odreagować. Wzrosty sprzedaży mieszkań wobec 2023 roku są nadal realne – ocenia analityk Erste Securities.

Kredyt "Na start" się oddala. To dobrze, zwłaszcza dla kupujących

Program wsparcia kredytowego oddala się w czasie, a jego kompromisowe parametry są zagadką. Sytuacja może wyjść potencjalnym nabywcom mieszkań na dobre.

Deweloperzy mieszkaniowi podsumowują I połowę 2024 roku

Na szerokim rynku początek roku zasilany był jeszcze „Bezpiecznym kredytem 2 proc.”. Wiosna przyniosła ochłodzenie sprzedaży. Notowane spółki odkrywają karty.