Materiał powstał we współpracy z PZU
Jednym z podstawowych elementów rozwoju dzieci jest poznawanie świata. Zdobywanie nowych doświadczeń wiąże się oczywiście nie tylko z pozytywnymi sytuacjami, ale również z szeregiem tych mniej przyjemnych zdarzeń. Najmniejsze z nich to siniaki czy zadrapania.
Naturalnie rodzice w różny sposób podchodzą do wychowania swoich dzieci. Robią to zgodnie ze swoimi preferencjami i przekonaniami. Jednak warto pamiętać, że ograniczanie aktywności czy próby poskromienia dziecięcej energii nie są najlepszym wyjściem by je chronić przed bolesnymi zdarzeniami. Po pierwsze, nie zawsze można mieć je na oku, a po drugie – najlepiej przecież uczyć się we własnym tempie i na własnych doświadczeniach.
Odpowiedzialna ochrona
Dobrym sposobem ochrony małego człowieka jest odpowiednia polisa, właściwie dostosowana do potrzeb rodziny. Te potrzeby doskonale rozumie PZU, lider rynku ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej.
To właśnie dlatego firma przygotowała ubezpieczenie NNW PZU Edukacja. Oferuje ono elastyczną ochronę, którą można dopasować do poziomu aktywności dziecka. Dzięki temu rodzice zyskują większy spokój, a dziecko swobodne korzystanie z radości i korzyści płynących z aktywnego trybu życia, a rodzicom dając pewność dodatkowej ochrony. Jest to propozycja zarówno dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym.
Dlaczego warto skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej? NNW PZU Edukacja działa na całym świecie przez całą dobę, także podczas uprawiania sportów (rekreacyjnie i wyczynowo) – nawet tych wysokiego ryzyka. Jest to więc doskonałe rozwiązanie nie tylko na co dzień – w domu, w szkole, na wycieczce czy na boisku – ale również w czasie rodzinnych wyjazdów i krótkich wypadów czy też dłuższych wakacji za granicą.
W razie wypadku PZU zapewnia szeroką pomoc, m.in. może pokryć koszty leczenia i rehabilitacji, a także udzielić wsparcia finansowego w czasie pobytu w szpitalu.
Korzyści z właściwie dobranej polisy
Jakie korzyści przynosi ochrona, jaką daje polisa NNW PZU Edukacja? W tym ubezpieczeniu rodzice mogą:
- wybrać wysokość sumy ubezpieczenia, od której zależy wysokość wypłacanych świadczeń,
- zdecydować, czy w razie wypadku świadczenie otrzymają po zakończeniu leczenia i rehabilitacji (w tym przypadku wysokość wypłaty zależy od trwałego uszczerbku na zdrowiu, którego wysokość ustali lekarz), czy też od razu, za sam fakt zdarzenia, np. za złamanie ręki,
- zawrzeć umowę indywidulnie u agenta lalbo też przystąpić do umowy zbiorowej w szkole lub przedszkolu – oczywiście pod warunkiem, że dana placówka wybierze ubezpieczenie w PZU.
Warto także pamiętać, w jakich przykładowych sytuacjach działa NNW PZU Edukacja. To między innymi nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego dziecko złamie rękę, nogę czy palec. Polisa działa także w przypadku pogryzienia, pokąsania czy ukąszenia. W sytuacji, gdy dziecko zostanie pogryzione np. przez psa do wypłaty świadczenia wystarczy dokumentacja z SOR. Ochrona obejmuje również zatrucie lub porażenie. Chodzi o przypadek nagłego zatrucia gazami, substancjami i produktami chemicznymi, porażenia prądem czy piorunem. Świadczenie jest wypłacane, jeśli wskutek jednego z tych zdarzeń dziecko zostanie w szpitalu dłużej niż jeden dzień.
Co obejmuje ubezpieczenie
Aby móc w pełni wykorzystać ubezpieczenie i mieć poczucie komfortu związane oferowaną ochroną warto oczywiście, by rodzice zapoznali się z jej zakresem. Oferowaną przez PZU ochroną ubezpieczeniową może objąć dzieci już od dnia narodzin. Ochrona działa niezależnie czy dzieci pozostają pod opieką rodziców, czy są w żłobkach, przedszkolach, klubach dziecięcych, czy są już uczniami szkół podstawowych i średnich. Ochrona działa przez całą dobę, w Polsce i za granicą: w szkole, przedszkolu, żłobku, w drodze do i z tych instytucji, w czasie zajęć pozalekcyjnych (także sportowych) – w szkole i poza nią, w domu, u znajomych, na placu zabaw, na dyskotece, na wakacjach, podczas uprawiania sportów (także wysokiego ryzyka) oraz w czasie praktyk szkolnych i studenckich.
Co jeszcze obejmuje ubezpieczenie NNW PZU Edukacja? Szerokie wsparcie finansowe, które obejmuje:
- zwrot kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków; to m.in. zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, np. protezy, ortezy szynowej, gorsetu czy aparatu słuchowego, odbudowa stomatologiczna zębów stałych, rehabilitacja, operacje w tym także operacje plastyczne, czy leczenie np. następstw ukąszenia przez kleszcza czy ugryzienia przez psa,
- wypłatę diety szpitalnej za pobyt w szpitalu związany z następstwami nieszczęśliwych wypadków (wypłacana od pierwszego dnia pobytu w szpitalu, hospitalizacja musi trwać minimum dwa dni)oraz poważną chorobą, w tym Covid-19 (wypłacana od pierwszego dnia pobytu w szpitalu, hospitalizacja musi trwać minimum trzy dni);
- po wypadku ubezpieczyciel zapłaci za niezdolność dziecka do nauki trwającą dłużej niż 14 dni,
- PZU może również zapewnić wsparcie, gdy dziecko poważnie zachoruje na jedną z chorób objętych zakresem ubezpieczenia, m.in. cukrzycę typu 1, neuroboreliozę, sepsę czy wściekliznę lub też w wyniku nieszczęśliwego wypadku dziecko straci rodzica.
Podobnie jak w przypadku każdej polisy, pełny zakres ochrony jest zawarty w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Jednocześnie należy pamiętać, że w niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub zostanie ona ograniczona. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich lista także znajduje się w OWU.
Materiał powstał we współpracy z PZU