Teraz okazuje się, że przynajmniej dwóm osobom pęd powietrza, jakie wpadło do maszyny wyrwał z rąk iPhone'y. Zostały one odnalezione i pomogły w śledztwie, w tym także w wyznaczeniu trasy, jaką przeleciał boeing Alaska Airlines.
Informatyk Sean Bates, który na polecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) szukał komponentów, jakie mogły oderwać się od samolotu po wypadku na pokładzie Alaska Airlines, umieścił informację o znalezieniu zguby na platformie X. W ciągu jednego tylko dnia miała ona tam ponad 7 tys. odsłon.
Czytaj więcej
Awaria na pokładzie samolotu B737 MAX-9, która zdarzyła się w piątkowy wieczór, to kolejny przypadek kłopotów z kontrolą jakości i bezpieczeństwem samolotów Boeinga. Firma ma z tym problem od 5 lat.
Kiedy informatyk podniósł jeden z telefonów, zobaczył również kawałek kabla tkwiący wciąż w porcie, najwyraźniej wyrwany z ładowarki. Włączył aparat i ku jego zdziwieniu ekran się zaświecił, a telefon nie był zablokowany. NTSB potwierdziła, że sprzęt wypadł z samolotu. — Mamy już dwa aparaty. Przejrzymy je, a następnie zwrócimy właścicielom. Pomagają nam także odpowiedzieć na pytanie: czy rzeczywiście szukamy we właściwym miejscu? – powiedziała reporterom przewodnicząca NTSB Jennifer Homendy.
Jak smartfony Apple przetrwały upadek z 5 tys. metrów
Eksperci z rynku technologicznego są zdumieni. Nie są w stanie pojąć, dlaczego smartfony były w stanie przetrwać upadek z wysokości prawie 5 tys. metrów, a co więcej, sygnałem naprowadzić śledczych. Dzięki temu znaleziono również część pokrywy zbiornika paliwa samolotu, która oderwała się podczas wypadku w ostatni piątek, 5 stycznia. Apple informuje na swojej stronie internetowej, że upuszczenie iPhone'a lub jego baterii może spowodować uszkodzenie.