Bavarian Airlines, zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, bo tam procedury są najprostsze, obiecały zapewnić konkurencję, innowacyjne rozwiązania i program lojalnościowy oparty na kryptowalutach. Przewoźnik miał operować z lotniska w Monachium w Niemczech. Zamiast tego założyciel i prezes przewoźnika tureckiego pochodzenia, Adem Karagöz został oskarżany o liczne oszustwa, w tym kłamstwa na temat swojego wieku.
Czytaj więcej
Niemiecka Lufthansa została zmuszona do zdjęcia reklam swoich usług w Wielkiej Brytanii. Agencję Standardów Reklamy (ASA) uznała, że zawarte w niej hasła wprowadzają w błąd konsumentów.
Według doniesień Yahoo.de istnieją przesłanki, że Adem Karagöz w rzeczywistości ma 15, a nie 18. Oszustwo wykrył Michaela Lampel, niemiecki inwestora, który dołączył do Karagöza i uwierzył, że nowa linia może skutecznie konkurować z Eurowings i Lufthansą. Teraz młody Turek jest winien Lampelowi 160 tysięcy euro. Wydał je za hotele, loty i „posiłki biznesowe”, usługi konsultingowe, zapewnienie bezpieczeństwa (miał ochroniarzy), marketing i usługi PR. Naciskany w sprawie tych długów Adem Karagöz przekonuje, że wszystko jest w porządku, pieniądze odda, ale na razie jego aktywa zostały zamrożone w krótkim czasie. W tych aktywach mieści się ponoć kwota 3 milion ów franków szwajcarskich zdeponowanych w szwajcarskim banku.
Przy tym Michael Lempel nie jest jedynym, który dał się nabrać Karagözowi. Brytyjska Companies House z Cardiff wpłaciła na konto 15-latka 25 000 CHF. Według informacji Universal Air, maltańskiej firmie zajmującej się wynajmem samolotów z załogami, Bavarian Airlines podpisały z nimi umowę na wynajęcie jednego embraera z załogą. W przyszłości kontakty z Bavarian Airlines miały być znacznie rozszerzone, a docelowo sięgnąć kwoty 330 tys. euro.
Czytaj więcej
Od środy, 1 marca, do końca miesiąca cztery linie lotnicze z Hongkongu rozdadzą 80 tysięcy biletów lotniczych. Każdy z nich umożliwia bezpłatną podróż do tej byłej brytyjskiej kolonii.