Za projekt architektoniczny Browarów Warszawskich odpowiada pracownia JEMS Architekci. Inwestycja rozpoczęła się w 2016 roku. - Niemal pusta działka o powierzchni 4,4 ha stała się pełnoprawnym, żywym fragmentem miasta, z trzema biurowcami, pięcioma budynkami mieszkaniowymi i czterema obiektami historycznymi: Warzelnią, piwnicami Leżakowni, Willą Fabrykanta i Laboratorium – podkreślają przedstawiciele spółki Echo Investment. - Tu, gdzie przed laty warzono najbardziej znane w kraju piwo, powstało miejsce, w którym współgrają historyczna i nowoczesna architektura, przestrzenie prywatne i publiczne, zieleń i zabudowania.
Browary oferują powierzchnie biurowe, ponad 1 tys. mieszkań - na sprzedaż i na wynajem, gastronomię i rozrywkę. W 2021 r. otworzyło się tu 26 konceptów food and beverage, w tym popularny wśród warszawiaków Food Hall Browary.
Koncept rewitalizacji doceniło międzynarodowe jury MAPIC Awards. Nagrody są przyznawane są podczas targów nieruchomości handlowych MAPIC w Cannes. - W tym roku Browary Warszawskie były jedynym polskim projektem nominowanym w konkursie, a w swojej kategorii rywalizowały z inwestycjami z Francji i Hiszpanii – informuje deweloper.
– Jesteśmy dumni, że Browary Warszawskie zostały dostrzeżone na arenie międzynarodowej. To potwierdzenie, że nasza idea tworzenia "destinations" – dużych, miastotwórczych projektów, które wpisują się w potrzeby miast i je uzupełniają, wpisuje się w światowe trendy urbanistyczne i społeczne – mówi cytowany w komunikacie Nicklas Lindberg, prezes spółki Echo Investment.