Kultowe stylizacje rozmieszczono w różnych miejscach stałej galerii na czterech muzealnych kondygnacjach, więc wchodzą też w dialog z otaczającymi eksponatami i architekturą słynnego londyńskiego muzeum sztuki, rzemiosł artystycznych i designu.
W sąsiedztwie obrazu Rafaela umieszczono np. strój (cekinową kurtkę i spódnicę w tonacji zielono-rózowo-fioletowej) Taylor Swift z trasy koncertowej z 2015 roku. A w galerii obrazów krajobrazowych sweter z teledysku „Cardigan” z jej albumu „Folklore”, nagranego w 2020 roku w czasie pandemii.
Czytaj więcej
Tylko 10 procent miejsc w warszawskich hotelach jest wolnych na trzy pierwsze noce sierpnia. Powód? Zaplanowane koncerty Taylor Swift.
13 przystanków kariery Taylor Swift
Na szlaku spaceru „śpiewnika” Taylor Swift znajduje się 13 przystanków. Każdy jest poświęcony innemu etapowi jej kariery, opowiadanej poprzez zgromadzone stroje, mikrofony, instrumenty i osobiste przedmioty, z których wiele pochodzi z archiwum artystki.
Kate Bailey, kuratorka muzeum ds. teatru i performance’ów, mówi: „Jesteśmy szczęśliwi, że możemy tego lata zaprezentować w V&A szereg ikonicznych stylizacji Taylor Swift. Każda z nich celebruje jakiś rozdział w muzycznej podróży artystki. Piosenki Taylor Swift tak jak obiekty. opowiadają historie, często czerpiąc ze sztuki, historii i literatury. Mamy nadzieję, że ta teatralizowana ścieżka przez muzeum zainspiruje odwiedzających do odkrycia więcej na temat artystki, jej kreatywności, jak i kolekcji V&A”.