„Nadszedł czas, aby wyrzucić rzecznika Hamasu z naszego kraju” – powiedział premier Netanjahu. Zaraz po decyzji rządu izraelska policja weszła do pomieszczeń biurowych katarskiej telewizji w Jerozolimie i skonfiskowała sprzęt.
Kneset - izraelski parlament przyjął ustawę, która pozwoli rządowi zakazać nadawania katarskiego kanału informacyjnego Al-Dżazira w tym kraju. Ustawa została przyjęta zdecydowaną większością głosów – 70 głosów było za, 10 przeciw. Pozwala nie tylko na wprowadzenie zakazu nadawania treści od zagranicznych nadawców, ale także na zamknięcie ich biur w Izraelu. Ponadto zezwala na konfiskaty sprzętu nadawczego, usunięcia kanału z programów dostawców telewizji kablowej i satelitarnej oraz zablokowania jego strony internetowej.
Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ) wyraził zaniepokojenie przepisami, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane przeciwko innym zagranicznym mediom. „To przyczynia się do powstania atmosfery autocenzury i wrogości wobec prasy” – stwierdził CPJ.
Czytaj więcej
Jak podało w poniedziałek rano BBC, Snapchat na prośbę saudyjskich władz odciął dostęp do kanałów katarskiej telewizji Al-Dżazira dostępnych w aplikacji, które naruszają zasady stanowione przez lokalnie obowiązujące prawo.