Czytaj więcej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Władimir Putin nie przyjedzie do Turcji, by wziąć udział w inauguracji pierwszego w Turcji reaktora jądrowego, zbudowanego przez rosyjską firmę energetyczną Rosatom - z jej uczestnikami połączy się za pomocą wideołącza.
W rozmowie z agencją Reutera prezydent Korei Południowej, Yoon Suk Yeol, zasugerował, że w sytuacji masakry ludności cywilnej na Ukrainie lub ataku na dużą skalę na ludność cywilną w tym kraju, Korei Południowej "może być (...) trudno obstawać przy pomocy wyłącznie humanitarnej lub finansowej".
Korea Południowa jest ważnym sojusznikiem USA i dużym producentem amunicji. Dotychczas Seul unikał tematu udzielania pomocy wojskowej Ukrainie, nie chcąc pogarszać swoich relacji z Moskwą w związku z działalnością firm południowokoreańskich na terenie Rosji oraz obawami, że Rosja w odwecie mogłaby przekazać nowoczesne systemy uzbrojenia Korei Północnej.
Po wywiadzie prezydenta Yoon Suk Yeola dla agencji Reutera, były prezydent Rosji, a obecnie zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew na swoim kanale w serwisie Telegram napisał o "nowych chętnych, by pomagać wrogom Rosji".
Czytaj więcej
Rosyjskie wojskowe i cywilne "statki widma" poruszają się po Morzu Bałtyckim i Północnym i zbierają dane do sabotażu przeciwko farmom wiatrowym, gazociągom i kablom komunikacyjnym.