Czytaj więcej
24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, dziękuje za współpracę Polsce.
Zgodnie z zapowiedzią rzecznika Kremla, ceremonia podpisania porozumień w sprawie wejścia nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej miała rozpocząć się w Wielkim Pałacu Kremlowskim o godzinie 15:00 czasu moskiewskiego. Zebrani musieli poczekać na prezydenta Rosji, który spóźnił się 18 minut. Po wejściu na salę Władimir Putin rozpoczął wystąpienie, które według zapowiedzi Dmitrija Pieskowa miało być "obszerne".
Wśród setek zebranych na sali oficjeli byli m.in. były prezydent Rosji, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew, przewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Wiaczesław Wołodin oraz przedstawiciele prorosyjskich władz okupowanych przez Rosję terenów Ukrainy, w tym szefowie samozwańczych tzw. republik ludowych Donieckiej (Denis Puszylin) i Ługańskiej (Leonid Pasiecznik).
Czytaj więcej
Moskwa nie chce rozwijać tematu możliwej eskalacji atomowej na Ukrainie, wzywa wszystkich do odpowiedzialnego podejścia do tej kwestii - oświadczył rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina Dmitrij Pieskow.
Prokremlowskie władze tzw. republik oraz okupacyjne władze obwodów chersońskiego i zaporoskiego oświadczyły w środę, że w tzw. referendach mieszkańcy tych terenów zagłosowali za przystąpieniem do Rosji. Poparcie dla dołączenia do Rosji miało w pseudoreferendach wynieść 93 proc. w obwodzie zaporoskim, 87 proc. w chersońskim, 98 proc. w ługańskim i 99 proc. w donieckim.