Usługa o nazwie LillyDirect powstała w związku z ogromnym popytem obserwowanym w zeszłym roku na nowe leki odchudzające, takie jak Wegovy firmy Novo Nordisk – informuje Reuters. Rynek leków na otyłość, który do końca dekady ma wzrosnąć do około 100 mld dolarów, wzbudził również zainteresowanie dostawców usług związanych z kontrolą wagi takich jak WW International i Ro, którzy również uruchomili własne usługi teleporad. Akcje WW International, wcześniej znanej jako WeightWatchers, spadły w czwartek o ponad 10% po uruchomieniu strony internetowej Lilly.
Czytaj więcej
Sukces leków Ozempic i Wegovy w leczeniu otyłości powoduje niedobory dla pacjentów chorych na cukrzycę. Niemieckiemu rządowi się to nie podoba.
Koncern Lilly poinformował, że jego usługi bezpośredniej obsługi klienta będą również dostępne dla pacjentów chorych na cukrzycę i migrenę, a strona apteki będzie zawierała listę takich leków jak preparat na migrenę Emgality, a także insuliny i podobnych produktów z dostawą do domu. Strona internetowa połączy pacjentów z niezależnymi świadczeniodawcami telemedycyny, którzy mają uzupełnić ich obecny zespół lekarzy lub stanowić alternatywę dla opieki stacjonarnej w przypadku określonych schorzeń. Koncern będzie także świadczyć usługi apteczne za pośrednictwem zewnętrznych dostawców.
Inwestorzy uwierzyli w sukces leków na nadwagę
Analityk BMO Capital Markets, Evan Siegerman, uważa, że koncern Lilly „wyprzedził konkurencję”. „Naszym zdaniem model DTC (bezpośrednio do konsumenta) jest idealny w przypadku leków na otyłość oraz zwiększa ich sprzedaż i obniża bariery dla nowych pacjentów przyjmujących Zepbound” – dodał.
Czytaj więcej
Duńska firma Novo Nordisk odkryła, że jej lek przeciwcukrzycowy Ozempic wykazał zaskakującą skuteczność w badaniach nad leczeniem niewydolności nerek. Akcje dostawców sprzętu do dializ gwałtownie staniały.