Juliusz Żebrowski

Irlandia – dobry kierunek dla polskich dentystów, laryngologów i optyków

Jedną z ważnych przyczyn tego, że Irlandia jest w czołówce krajów Europy uważanych za najlepsze do życia jest wysoki poziom i dostępność tamtejszej służby zdrowia. Mimo że w Irlandii pracuje wielu polskich lekarzy i techników usług medycznych, to wciąż jest miejsce dla kolejnych.

Dzięki EEN przybywa możliwości współpracy brytyjskich i polskich MŚP

EEN to działająca od 2008 r. największa na świecie sieć wsparcia MŚP w nawiązywaniu współpracy międzynarodowej. Coraz chętniej jest wykorzystywana przez firmy brytyjskie, co skutkuje ich lepszą dostępnością dla partnerów z Polski i w pewnym stopniu niweluje skutki brexitu.

Jak atrakcyjna dla polskich firm jest Szkocja?

Poświęcona Szkocji część „Badania atrakcyjności UK” przeprowadzonego przez firmę doradczo-audytorską EY, której wyniki opublikowano w lipcu br. powinna zostać zauważona przez przedsiębiorców z Polski zainteresowanych rynkiem północy Wielkiej Brytanii.

Czy świetna passa ekonomiczna między Polską a Irlandią jest trwała?

Polacy jako największa 2,5-procentowa mniejszość narodowa w Irlandii oraz 7-procentowy wzrost w polsko-irlandzkiej wymianie handlowej do poziomu 3 mld euro w 2023 roku mogą prowadzić do jeszcze lepszych rezultatów wzajemnej gospodarczej komitywy.

Co nowego w Brytyjsko-Polskiej Izbie Handlowej?

Istniejąca już ponad trzy dekady i licząca przeszło 270 członków organizacja podsumowuje działalność od połowy 2023 roku i ogłasza „zmianę warty” w swoim kierownictwie.

Co British Council oferuje polskim firmom z sektora MŚP?

Obchodząca w tym roku swój okrągły jubileusz British Council ma interesującą ofertę językową dla polskich przedsiębiorców.

Polsko-irlandzka wymiana gospodarcza rośnie jak na drożdżach

Obustronna wymiana gospodarcza między Polską a Irlandią w ostatnich latach wykazuje pokaźne wzrosty rok do roku, a według przedstawicieli irlandzkiego rządu także wyniki za 2024 rok mogą być wręcz fenomenalne.

Jak odzyskać należności od brytyjskich kontrahentów?

Wielka Brytania to jeden z najważniejszych dla Polski rynków eksportowych. Jednak relacje biznesowe z zagraniczną firmą, także brytyjską, są obciążone ryzykiem problemów z odzyskaniem należności w przypadku nierzetelności kontrahenta.

Czas na dobry sezon trójmiejsko-brytyjski w biznesie

Wiosną i latem 2024 roku powinny uwolnić się zasoby nowej energii w kontaktach gospodarczych pomiędzy Trójmiastem a Wielką Brytanią.

Wielka Brytania to wicelider odbiorców polskiej żywności

Wielka Brytania jest strategicznym partnerem handlowym Polski w obrocie towarami rolno-spożywczymi, drugim największym odbiorcą polskiej żywności. Wolumen wzajemnej wymiany handlowej produktami rolno-spożywczymi jest wysoki i wykazuje tendencję wzrostową.