Analizę rynku condohoteli i obiektów z apartamentami wypoczynkowymi przeprowadziła firma doradcza Emmerson Evaluation. Raport prezentujący sytuację na tym rynku w 2019 r. publikujemy pierwsi.
Z analiz wynika, że w ubiegłym roku utrzymywał się popyt na takie nieruchomości. Pod względem podaży dominujący był obszar pasa nadmorskiego z najważniejszymi kurortami (Władysławowo, Kołobrzeg, Świnoujście) i miejscowościami na Półwyspie Helskim. Na koniec 2019 r. w tym rejonie działało 17 condohoteli i ponad 100 obiektów z apartamentami wypoczynkowymi oferującymi w sumie ponad 14,5 tys. pokoi.
W 2019 r. na rynek weszło wiele condohoteli i obiektów z apartamentami na wynajem, oferujących ok. 100–200 pokoi. Jedne z największych to Baltic Port Fort w Świnoujściu (130 pokoi), Saltic Resport&Spa w Grzybowie k. Kołobrzegu (ok. 160 pokoi) i Seaside Park w Kołobrzegu (ponad 200 pokoi na wynajem).
Ambitne plany
Drugim rejonem pod względem wielkości oferty jest pas górski (m.in. Zakopane, Białka Tatrzańska, Wisła, Ustroń, Karpacz). Jak podaje Emmerson Evaluation, podaż na koniec 2019 r. w tym rejonie to ponad 8 tys. pokoi.
Najważniejsze otwarcia w ubiegłym roku to 4-gwiazdkowy Forest Ski&Resort w Szklarskiej Porębie, Lake Hill Resort&SPA w Podgórzynie niedaleko Karpacza ( z ponad 170 pokojami), a także dwa obiekty w Zakopanem – Nosalowy Park Luxury Hotel&SPA – Bachleda Club Residence. To jedne z największych obiektów, jakie się pojawiły w rejonie pasa górskiego w 2019 r.