Do końca 2022 roku LEO Pharma planuje powiększyć swój zespół o 100 nowych pracowników. Główną siedzibą firmy jest Dania. W gdańskim biurowcu firma zajmie 1,5 tys. mkw. powierzchni na 10. piętrze budynku. Otworzy tam swoje globalne centrum usług biznesowych, które początkowo będzie się zajmować łańcuchem międzynarodowych dostaw i zamówień. Potem działalność zostanie rozszerzona o dział finansowy i HR.
– Bardzo się cieszymy, że LEO Pharma wybrała właśnie Wave na swoją siedzibę w Gdańsku. Biura nie są dziś mniej ważne, zmienia się jedynie ich przeznaczenie. Będą miejscem budowania zespołu i staną się częścią kultury organizacyjnej – podkreśla Eliza Jamrozik, negocjator ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. –Wdrożone w biurowcu rozwiązania technologiczne i certyfikaty środowiskowe pozwolą na bezpieczne korzystanie z powierzchni.
– Wybraliśmy Trójmiasto ze względu na duże możliwości pozyskiwania talentów, imponującą infrastrukturę i nowoczesne zaplecze biurowe – mówi Klaas Venborg, wiceprezes spółki LEO Pharma. - Wave bardzo nam się podoba – ze swoim podejściem do środowiska biurowego i zrównoważonym rozwojem, zgodnym z filozofią naszej organizacji.
Firmie doradzali eksperci CBRE. - Gdańsk jest absolutnym liderem pod względem atrakcyjności dla skandynawskich inwestorów – komentuje Mariusz Wiśniewski, dyrektor w dziale powierzchni biurowych w CBRE Polska. - Przedstawiciele LEO Pharma od początku poszukiwali pewnych charakterystycznych cech biur dostępnych na trójmiejskim rynku. Zaawansowana technologia budynku, jak również jego ekologiczny charakter, potwierdzony certyfikatem WELL, okazały się kluczem do podjęcia ostatecznej decyzji.
Aby zadbać o wygodę i zachęcić pracowników biurowca do wyboru alternatywnych środków transportu, spółka biurowa Skanska oraz firmy Traficar i Hop.City zaprojektowały City Hub. To współdzielona przestrzeń, w której każdy będzie mógł m.in. wypożyczyć elektryczne skutery, hulajnogi czy samochody. Przy Wave powstał także chodnik z antysmogowego betonu o właściwościach fotokatalitycznych. Pod wpływem promieni słonecznych dochodzi na jego powierzchni do redukcji szkodliwych związków powstałych m.in. ze spalin emitowanych przez samochody.