To kontynuacja współpracy. Od półtora roku trwają prace w historycznej części nieruchomości zlokalizowanej wokół komina oraz od strony ul. Szwedzkiej. Prace rewitalizacyjne obejmują Glicerynownię i Kotłownię, a także przestrzeń przy kominie. Do IV kwartału 2021 roku odrestaurowane zostanie ok. 3,5 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowo-biurowej. Zagospodarowany ma być także teren wokół komina (ok. 3.2 tys. mkw.).
- Cała ta część będzie przeznaczona na usługi, handel, biura, aktywności społeczne i życie towarzyskie. Chcemy, by przestrzeń wokół komina była dostępna nie tylko dla mieszkańców Bohemy, ale i dla wszystkich warszawiaków – czytamy w komunikacie firmy Okam.
Historyczna część m.in. zakładów kosmetycznych Polleny przy ul. Szwedzkiej zmienia oblicze: z terenów poprzemysłowych przekształci się w tętniący życiem zespół usługowo-handlowo-biurowy z przestrzenią pod aktywności społeczno-kulturalne. Prace prowadzone są pod opieką konserwatora zabytków.
- Dbamy o wiele drobiazgów, bo to one tworzą klimat. Również we wnętrzu zachowujemy i odnawiamy stare elementy. Dotyczy to między innymi ceglanych stropów kolebkowych czy drewnianej konstrukcji więźby dachowej – opowiada Arie Koren, dyrektor generalny spółki Okam. - Dodatkowym elementem budującym postindustrialny charakter Bohemy będą do niedawna jeszcze pracujące na terenie kompleksu kotły, które są świadkami przeróżnych dziejów tego miejsca. Wykonane w 1935 r. w Stoczni Gdańskiej zostaną wpisane w Bohemę jako elementy architektury. Będą ozdobą ważnego miejsca, m.in. przestrzeni wokół komina, która dla mnie jest sercem Bohemy.
Deweloper chce przywrócić zabytkowym, w wielu miejscach zniszczonym budynkom, ich dawną świetność i przystosować je do współczesnych standardów. Miejsce w centrum Bohemy będzie placem spotkań, życia towarzyskiego z barami, restauracjami i usługami.