W sumie to 10 tys. mkw. powierzchni użytkowej. - Elbląski biurowiec Porta Mare powstanie przy ul. Warszawskiej na malowniczym nabrzeżu rzeki Elbląg, która dzieli teren przyszłej inwestycji od miejskiej starówki – podaje spółka Operator ARP w komunikacie. - Inwestycja przyczyni się do rewitalizacji zdegradowanego obszaru Wyspy Spichrzów, która stanowiła kiedyś gospodarcze serce Elbląga.
Budowa biurowca ma się rozpocząć na przełomie 2021 i 2022 roku.
Projekt biurowca opracowała pracownia PAS Projekt. Porta Mare to siedem brył z dwuspadowym dachem. Ze względu na historyczny walor terenu, inwestycja będzie realizowana zgodnie z zalecaniami konserwatora.
- Nasz elbląski projekt w ogromnym stopniu oddaje misję Programu Fabryka. To nie tylko wysokiej klasy powierzchnia biurowa, ale inwestycja o dużym znaczeniu rozwojowym i rewitalizacyjnym – mówi cytowany w komunikacie Mariusz Domeradzki, prezes firmy Operator ARP. - Jestem przekonany, że dzięki realizacji tego projektu miasto i jego mieszkańcy zyskają bardzo atrakcyjną przestrzeń, która może stać się wizytówką Elbląga. Nie bez znaczenia jest też impuls gospodarczy, który będą niosły za sobą nowoczesne powierzchnie biurowe odpowiadające potrzebom nawet najbardziej wymagających najemców.
Teren pod inwestycję wskazał samorząd. - Program Fabryka to szansa na dalszy rozwój, ale także prestiż. Dzięki dogodnemu położeniu, atrakcyjnym terenom, nowoczesnej infrastrukturze, uczelniom wyższym oraz dobremu klimatowi dla biznesu, mamy bardzo duży potencjał rozwojowy, zarówno jeśli chodzi o zakłady produkcyjne, jak i sektor usług biznesowych – komentuje cytowany w komunikacie Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Mam nadzieję, że dzięki miejscom pracy, które powstaną w nowoczesnym biurowcu na Wyspie Spichrzów, Elbląg stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia, szczególnie dla osób młodych. Co do samej lokalizacji, to przestrzeń Wyspy Spichrzów wymaga rewitalizacji oraz szeroko pojętego przystosowania do współczesnych potrzeb. Inwestycja Porta Mare, której propozycja architektoniczna zawiera kod identyfikujący ją z dawną zabudową spichlerzową, tworząc wokół bardzo atrakcyjną publiczną przestrzeń nadwodną, jest pierwszym krokiem w tym kierunku.