Czytaj więcej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosja wyraziła gotowość do przedłużenia tzw. porozumienia zbożowego o 60 dni.
"Przemysł w przyspieszonym tempie wysyła amunicję wszystkich typów, od nabojów po pociski precyzyjne, aby zaspokoić potrzeby wojsk. Przemysł amunicyjny w rzeczywistości został postawiony na poziomie wojennym: produkcja wzrosła kilkakrotnie, a dla niektórych rodzajów produktów - kilkadziesiąt razy" - podała korporacja.
Szef Rostecu Siergiej Czemezow zapowiadał wcześniej, że Rostec inwestuje dziesiątki miliardów rubli w modernizację i ponowne wyposażenie fabryk produkujących specjalne chemikalia i komponenty do amunicji.
Czytaj więcej
Niemieckie wojsko zmaga się z większym niedoborem broni i sprzętu niż przed inwazją Rosji na Ukrainę rok temu - powiedziała we wtorek w swoim rocznym raporcie Eva Hoegl, pełnomocnik Bundestagu ds. sił zbrojnych.
W styczniu Czemezow informował, że przedsiębiorstwa rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego pracują "praktycznie całą dobę", by wyprodukować broń na wojnę na Ukrainie. Latem zmieniono ustawę "O obronie", umożliwiając władzom wprowadzenie "specjalnych środków ekonomicznych", w tym zmianę "trybu i warunków zatrudnienia poza ustalonymi godzinami pracy, w nocy, w weekendy i święta wolne od pracy".