Marta Jarosz

Marta Jarosz

Wydawca serwisu kobieta.rp.pl

Doktor nauk humanistycznych, dyscyplina naukowa: nauki o komunikacji społecznej i mediach. Adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie, pasjonatka i badaczka mediów, zawsze chętna do podejmowania tzw. trudnych tematów. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej – sekcja „Język w mediach”. Wielbicielka podróży na końce świata.

Klientka szeptuchy z Podlasia: Nawet kiedy Wala z Orli zmarła, czuję jej wpływ na moje życie

Od dziecka zdolna i niesprawiająca kłopotów wychowawczych, jako dorosła kobieta - doskonale wykształcona, z prestiżowym zawodem w ręku, atrakcyjna. Trzydziestokilkuletnia Iza ze spokojem i namysłem opowiada kolejne rozdziały swojej historii: o tym, jak kontakt z szeptuchami naznaczył jej życie.

Jak mądrze wspierać dziecko w nauce? "Rodzic nie może być środkiem zastępczym"

Początek roku szkolnego to czas, w którym wielu rodziców podejmuje decyzje i zobowiązania dotyczące rozwoju i edukacji ich dzieci. Przy tej okazji często pojawiają się pytania, do jakiego stopnia dorośli powinni się angażować w naukę dziecka. Oto, jakie rady w tym zakresie ma pedagog.

Polki rozgromiły konkurencję na IV Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Dziewcząt

Wszystkie cztery Polki biorące udział w IV Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Dziewcząt zdobyły złote medale. Niektórzy internauci uznali, że organizacja tego rodzaju zawodów tylko dla dziewcząt to dyskryminacja. One same i ich opiekunowie mają w tej sprawie zupełnie odmienne zdanie.

Prezes PKOl o sukcesach Polek w Paryżu: Nie potrzeba nam sztucznych parytetów

W tegorocznych zmaganiach olimpijskich polska reprezentacja zdobyła 10 medali. 8 z nich wywalczyły kobiety. Prezes PKOl Radosław Piesiewicz mówi, że można było się tego spodziewać. - Nasze panie same pokazują, że ich rola w sporcie jest dominująca - stwierdza.

Wyprawka szkolna 2024 kosztuje krocie. Psycholog: Nowe przedmioty nie zapewnią dobrostanu dziecka

- Celebracja początku roku szkolnego jest ważna. Chodzi o to, by stworzyć dobre skojarzenia z tym momentem. Jego wagę niekoniecznie trzeba podkreślać zakupami, a już na pewno nie trzeba tego robić za wszelką cenę - mówi psycholog dr Magdalena Śniegulska.

8 sierpnia to magiczna data. Managerowie częściej niż ich podwładni wierzą w jej moc. Dlaczego?

- Poszukiwanie wektorów działania w tym, co nieracjonalne, to nieoczekiwana konsekwencja współczesności - mówi socjolog dr hab. Rafał Wiśniewski, prof. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Chirurdzy stanęli do walki o etos swojego zawodu i o pacjentów

Dokonano zmiany w wycenach procedur medycznych z zakresu chirurgii ogólnej. Specjaliści chirurgii ogólnej alarmują, że sytuacja, w której się znaleźli, z dwóch ważnych powodów zagraża pacjentom. Podjęli działania, by zmienić decyzje NFZ.

Przewodnicząca RJP PAN komentuje wypowiedź Jerzego Bralczyka o śmierci zwierząt

- Ja osobiście mówię, że pies, szczególnie ten ukochany, umarł, a nie zdechł. Ludzie jednak mają różną wrażliwość, w związku z czym używają nie zawsze tych samych słów - mówi profesor Katarzyna Kłosińska, przewodnicząca Rady Języka Polskiego przy prezydium PAN.

Zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów. Palący problem nastolatków

Rząd zapowiada zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów bez zawartości nikotyny osobom poniżej 18. roku życia. Młodzież jednak dość łatwo omija już istniejące obostrzenia. Jak rozmawiać z nastolatkiem, który pali?

E-papierosy to zmora rodziców. Jak rozmawiać z nastolatkiem, który pali?

Rząd zapowiada zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów bez zawartości nikotyny osobom poniżej 18. roku życia. Młodzież jednak dość łatwo omija już dziś istniejące zakazy dotyczące innych e-papierosów. Jak możemy jako rodzice rozmawiać ze swoimi dziećmi o paleniu i jak reagować, gdy nastolatek rozpoczyna przygodę z toksyczną używką?