Gwarancje ubezpieczeniowe przyczyniają się do poprawy płynności finansowej przedsiębiorstw. Wykorzystywane są zarówno przez duży biznes, jak i małe podmioty, które składają oferty w lokalnych przetargach.
Ubezpieczenie utraty zysku pomoże w razie przerwania łańcucha dostaw, jeśli było to wynikiem szkody w mieniu dostawcy. Firma musi jednak zadbać, by polisa zawierała odpowiednie rozszerzenie odpowiedzialności towarzystwa.
Oblodzone schody do budynku firmowego czy mokra podłoga w sklepie mogą doprowadzić do niemałych szkód. Jeśli ktoś przewróci się i złamie nogę, odpowiedzialność spadnie na przedsiębiorcę, który zaniedbał swoich obowiązków.
Pakiety medyczne i ubezpieczenia zdrowotne oferuje osiem na dziesięć firm w Polsce. Jednak nie zawsze obejmują one to, czego pracownicy oczekują najbardziej. Co drugiemu badanemu brakuje usług stomatologicznych.
Pandemia sprawiła, że pracownicy bardziej zainteresowali się benefitami, zwłaszcza związanymi ze zdrowiem. Grupowe ubezpieczenia na życie wciąż nie są jednak zbyt popularne. Oferują je głównie duże firmy.
Ubezpieczenia, w których wypłata odszkodowania jest powiązana z określonym parametrem, dopiero zyskują zainteresowanie na polskim rynku. W czasie zmian klimatycznych mogą być przydatne dla firm z różnych branż.
Rośnie liczba ataków cybernetycznych, ale towarzystwa ubezpieczeniowe podpisują nowe umowy z dużą ostrożnością. Firma, która chce mieć polisę, musi stosować odpowiednie zabezpieczenia.
Jeśli doradca podatkowy czy architekt popełni błąd, to szkody mogą ujawnić się dopiero po kilku latach, a wtedy odszkodowanie może być wyższe niż teraz. Profesjonaliści powinni brać to pod uwagę, kupując polisę OC.
Instalacja paneli słonecznych, przy obecnych cenach energii, ma służyć oszczędnościom, ale może też zwiększyć ryzyko pożaru czy zawalenia dachu. Trzeba więc zadbać o profesjonalny montaż fotowoltaiki oraz ochronę ubezpieczeniową.
Inflacja, wojna, wcześniej pandemia – coraz więcej czynników wpływa na efekty decyzji podejmowanych w firmach. Rośnie więc niepewność i ryzyko popełnienia błędu. Mogą pojawić się roszczenia wobec członków władz spółki. Polisa może zabezpieczyć prezesa przed skutkami błędnych decyzji.